Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

INNY TERMIN! "Lata dwudzieste, lata trzydzieste"

data rozpoczęcia:
2020-11-07 17:00:00
data zakończenia:
2020-11-07 19:00:00
miejsce:
adres:
Teatr im. Adama Mickiewicza w Cieszynie
INNY TERMIN! "Lata dwudzieste, lata trzydzieste" INNY TERMIN! "Lata dwudzieste, lata trzydzieste"

KONCERT Orkiestry "Artis" (16 V) - przeniesiono na 7 XI 2020r. (sobota), godz. 17:00; Zakupione bilety zachowują ważność

Data: 07 Listopada 2020
Godzina: 17:00

Czasy dwudziestolecia międzywojennego to niewątpliwie skarbnica, jeśli chodzi o polską muzykę. Piosenki powstałe w tamtym okresie związane były ściśle z teatrem albo filmem. Były one bowiem pisane głównie po to, by móc wykorzystać je na scenie lub przed kamerą. Dzięki temu powstały szlagiery, które na stałe zapisały się w historii polskiej muzyki.

Podczas koncertu „Lata dwudzieste, lata trzydzieste” usłyszeć można będzie między innymi takie piosenki jak: „Już nigdy” , „Ta ostatnia niedziela”, „Jesienne róże”, „Rebeka”, "Umówiłem się z Nią na dziewiątą", "Powróćmy jak za dawnych lat" i wiele innych. Nie zabraknie wspomnień i ciekawostek okresu międzywojennego, również tych związanych z Cieszynem. Wykonawcą koncertu będzie Orkiestra Artis pod batutą Jean – Claude’a Hauptmanna oraz soliści.

Organizatorem jest Stowarzyszenie Muzyczne ARTIS. Koncert współfinansowany jest ze środków Miasta Cieszyna. Wykonawcą koncertu będzie Orkiestra Artis pod batutą Jean – Claude’a Hauptmanna oraz soliści. Organizatorem jest Stowarzyszenie Muzyczne ARTIS. Koncert współfinansowany jest ze środków Miasta Cieszyna.

Zobacz również: