Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wkrótce

Doka Downhill City Tour

data rozpoczęcia:
29.04.2023 08:00
miejsce:
adres:
Zawodzie, Palenica
Doka Downhill City Tour Doka Downhill City Tour

Organizator: PUMPIT Sp.z.o.o

Impreza rowerowa Doka Downhill City Tour poraz dziewiąty zawita do Ustronia! 

Klasycznie już, weekend majowy w Ustroniu spędzimy w rowerowej atmosferze, pełnej emocjonującej rywalizacji. Trzy dni sportowych zmagań w dwóch odmianach kolarstwa zjazdowego - w wersji miejskiej tzw. urban downhill oraz klasycznej, leśnej - downhill. Trasa zawodów miejskich znajduje się standardowo na terenie Uzdrowiska Ustroń, w dzielnicy sanatoryjnej Zawodzie. Leśne, górskie zmagania natomiast odbędą się na znanym i lubianym przez rowerzystów miejscu - Bike Park Palenica. 

Poza samymi zawodami, na miejscu również atrakcje dla widzów, strefa kibica wraz z gastronomią, miejsca odpoczynku oraz zabawy dla najmłodszych uczestników imprezy. Widowiskowość tych dyscyplin sprawia, że poza startującymi, równie wiele emocji czeka na kibiców, którzy mnogo odwiedzają każdorazowo imprezę.

Doka Downhill City Tour to cykl imprez rowerowych, który z sukcesem, nieprzerwanie trwa już od 2015 roku. Kilkanaście zorganizowanych edycji, tysiące zawodników i dziesiątki tysięcy widzów w kilku odwiedzonych miastach to ogromny wkład w promowanie kolarstwa zjadowego w Polsce, a zarazem stały punkt w polskich kalendarzach wydarzeń rowerowych. Impreza w Ustroniu od roku 2015 jest już na stałe wpisana w harmonogram polskich zawodów, które odwiedza czołówka profesjonalnych i amatorskich zawodników z całego kraju, a także z zagranicy. W Ustroniu gościliśmy już takich doświadczonych zawodników jak Tomas Slavik (tegoroczny mistrz świata w Urban DH), Ben Moore, Patrick Robinson czy Sławomir Łukasik. 

Na DHCT, możecie spodziewać się pozytywnej, przyjacielskiej atmosfery pełnej adrenaliny. Startujący standardowo mogą liczyć na nietypowe przeszkody, efektowne skoki i nieco bardziej wymagające technicznie elementy.


Plan na ten weekend: 

29.04.2023, (sobota)
Urban Downhill (Zawodzie)

30.04.2023 (niedziela)
Treningi Downhill (Palenica)

01.05.2023 (poniedziałek)
Downhill (Palenica)

Zawody Doka Downhill City Tour wchodzą w skład European Urban Downhill Cup (urban downhill) oraz National Downhill League (downhill).

Niezapomniane wrażenia, rozrywka i weekend pełen dobrej zabawy zapewniony!  

Zobacz również: