Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Autoportret - wystawa prac Krystyny Nikiel

data rozpoczęcia:
2019-04-24 00:00:00
data zakończenia:
2019-05-30 00:00:00
miejsce:
adres:
Miejskie Centrum Kultury i Rekreacji, ul. Młyńska 14
brak zdjęcia Autoportret - wystawa prac Krystyny Nikiel
Organizator: Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Strumieniu
Telefon: 33 857-01-74 Fax: 33 857-01-74  
E-mail: biuro@emgok.pl
Strona www: www.emgok.pl  
Współorganizator: Stowarzyszenie Form Artystycznych "SFart"Na wystawie będą zaprezentowane najważniejsze prace od projektów książek i obiektów scenograficznych, aż po malarstwo i rysunek. Prace łączy pasja dokumentowania otaczającej rzeczywistości, lokalne podróże i działania zamknięte w artystycznej formie. Bo "sztuka nie oszuka".

Krystyna Nikiel

Zajmuje się rysunkiem, malarstwem, scenografią. Obecnie pracuje jako specjalista do rzemiosł teatralnych w Teatrze Lalek Banialuka w Bielsku-Białej, także instruktor zajęć artystycznych dla dzieci i dorosłych.

Absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach oraz Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. Dyplom magisterski z malarstwa obroniła w 2014 roku w pracowni prof. Zbigniewa Blukacza oraz w pracowni ilustracji dr Anny Machwic-Adamkiewicz.
Nagrodzona przez firmę Aqua SA Sponsora wystawy Festiwalu Sztuk Wizualnych w Bielsku- Białej. Autorka kilku wystaw indywidualnych m.in. "Szkice z podróży", rysunek, Dom Kultury Włókniarzy (2016), "Moje ulubione barwy" malarstwo, klubokawiarnia Aquarium, Galeria Bielska BWA (2016).

Wzięła udział w wystawach zbiorowych, m. In. "Portrety ludzi bohaterów", Miesiąc sztuki w Silesia City Center, Katowice (2010); "Nowy obraz/ nowe spojrzenie", Galeria BWA w Gorzowie Wielkopolskim - nagroda artystyczna (2015); "Niezwykli święci", Regionalny Ośrodek Kultury w Bielsku-białej (2017).
 
Zobacz również: