Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

50 lat AKF Klaps - Okna. Wystawa fotografii Mariusza Gruszki

data rozpoczęcia:
2019-03-29 00:00:00
data zakończenia:
2019-04-29 00:00:00
miejsce:
Chybie
adres:
AKF "Klaps", ul. Cieszyńska 2
brak zdjęcia 50 lat AKF Klaps - Okna. Wystawa fotografii Mariusza Gruszki
Organizator: Gminny Ośrodek Kultury
Telefon: 33 856-10-99  

 

 
Otwarcie wystawy odbędzie się 29.03.2019, o godz. 19:00


 
Nie pamiętam już kiedy pokochałem fotografię, ale z pewnością było to w pierwszych latach mojego życia, o czym świadczy fotografia z aparatem Smiena. Dzięki nauce u boku wybitnego fotografa Piotra Szymona, odnalazłem swoją drogę w fotografii, którą staram się podążać.

Oprócz pracy zawodowej jako fotograf, wykorzystuję fotografię jako narzędzia do opisywania świata, który mnie otacza. Gdzieś głęboko we mnie jest chęć wyrażania siebie poprzez twórczość i właśnie zapis fotograficzny mi to umożliwia.
Z Klapsem wiąże mnie kilka ciekawych historii, tym bardziej cieszę się, że nasze drogi się skrzyżowały na dobre, mam nadzieję. Bardzo cenię sobie spotkania ze wspaniałą tutejszą młodzieżą, oraz bardzo przyjazną atmosferę tego miejsca. Zdjęcia, które wybrałem na wystawę w ramach, tak szacownego, jubileuszu AKF Klaps, nie są ani portretami, ani też dokumentem, który w fotografii najbardziej cenię. Są częścią zestawu, który tworzę od wielu lat, ale dopiero od kilku miesięcy zacząłem rozumieć… Ale o tym opowiem już na wernisażu, na który serdecznie zapraszam.

Mariusz Gruszka
źródło:
dodał: autor
Zobacz również:
kontakt z redakcją