Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

50 lat AKF Klaps - "Nowoczesność w szczególe. PRL - w ogóle"- wystawa fotografii Bartłomieja Gmuzdka i Jędrzeja Pisarka

data rozpoczęcia:
2019-05-10 19:00:00
data zakończenia:
2019-06-10 00:00:00
miejsce:
adres:
AKF "Klaps", ul. Cieszyńska 2
brak zdjęcia 50 lat AKF Klaps - "Nowoczesność w szczególe. PRL - w ogóle"- wystawa fotografii Bartłomieja Gmuzdka i Jędrzeja Pisarka
Organizator: Gminny Ośrodek Kultury
Telefon: 33 856-10-99  
Otwarcie wystawy odbędzie się 10.05.2019, o godz. 19:00


Bartłomiej Gmuzdek.
Student Politechniki Śląskiej. W AKF Klaps działa od 8 lat. Wraz z Jędrzejem Pisarkiem zaprasza na spacer po Katowicach.
Katowice. To miasto kontrastów wśród budowli modernizmu i social-modernizmu powstają nowoczesne budynki. Wygląd i urbanistyka Katowic zmieniają się na naszych oczach.
 
Jędrzej Pisarek. 
Mam 21 lat, czasem zdarza mi się popełnić jakiś twór filmo-podobny, sporadycznie fotograficzny. W Klapsie jestem od 7 lat. Studiuję na Wydziale Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego w Katowicach.
Pomysł na wystawę zrodził się podczas codziennych spacerów po Katowicach, które odbywałem w czasie oczekiwania na pociąg powrotny do Chybia. Dostrzegłem wtedy, jak bardzo zróżnicowana jest architektura Katowic. Od najstarszych, często zaniedbanych kamienic po nowoczesne budowle. To spojrzenie na dwie epoki, dwa różne światy. Zdjęcia wykonywane często spontanicznie, jedynym narzędziem jakie miałem przy sobie – 
Zobacz również: