Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wkrótce

13. Cieszyński Fortuna Bieg

data rozpoczęcia:
20.04.2023 12:00
miejsce:
adres:
Stadion Miejski, Al. Łyska 21
13. Cieszyński Fortuna Bieg 13. Cieszyński Fortuna Bieg
  1. CIESZYŃSKI FORTUNA BIEG

 

Zapraszamy wszystkich biegaczy do jednego z najstarszych miast w Polsce, miasta o ponad tysiącdwustuletniej historii, położonego po dwóch brzegach granicznej rzeki Olza. To właśnie wzdłuż nadolziańskich bulwarów po polskiej i czeskiej stronie wytyczona jest trasa dla uczestników Biegu, co czyni ją bardzo atrakcyjną.

 

23 kwietnia 2023 r. na dziesięciokilometrowej trasie, zawodnicy po raz trzynasty będą mogli spróbować swoich sił w biegu prowadzącym tradycyjnie ulicami Cieszyna i Czeskiego Cieszyna. Bieg ten jest imprezą międzynarodową, w której w poprzednich edycjach brali udział zawodnicy m.in. z Kenii, Ukrainy, Włoch, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Mołdawii, Słowacji, Węgier i Czech.

 

Każdy z uczestników tegorocznej imprezy otrzyma okolicznościową koszulkę techniczną, na mecie czekać będą unikatowe medale, a dla najlepszych w klasyfikacji generalnej oraz na lotnej premii (usytuowanej w Czeskim Cieszynie) nagrody finansowe i rzeczowe. Nagrody rzeczowe otrzymają również najszybsze osoby w poszczególnych kategoriach wiekowych zarówno wśród mężczyzn (6 kat.) jak i kobiet (5 kat.). Przewidzianych jest też wiele nagród specjalnych.

 

Przy trasie biegu tak jak zawsze, będzie się znajdowała duża rzesza kibiców, dopingujących biegaczy. Dla uatrakcyjnienia biegowej zabawy organizatorzy przygotowują animacje muzyczne i taneczne.

 

W tym roku ze względu na zaplanowaną modernizację stadionu miejskiego i ograniczony dostęp do infrastruktury, odbędzie się tylko bieg główny.

 

Zapisy do Biegu przyjmowane są do dnia 10.04.2023 r. (pod warunkiem, że szybciej nie zostanie przekroczony limit opłaconych miejsc). Limit uczestników został ustalony na 999 osób. Opłata startowa wynosi 70 zł. Zapisać można się poprzez stronę datasport.pl oraz fortuna.bieguliczny.pl.

 

Organizatorami zawodów są: Miasto Cieszyn, Město Český Těšín, Správa účelových zařízení, Szkolne Schronisko Młodzieżowe w Cieszynie, Agencja Sportu i Reklamy Andrzej Filipiak.

 

Od początku organizacji biegu jego sponsorem tytularnym jest FORTUNA ONLINE Zakłady Bukmacherskie sp. z o.o.

Zobacz również: