Kalendarz imprez

Wiadomości

Kontakt24

<

Debata: MEDIA, WOLNOŚĆ, ODPOWIEDZIALNOŚĆ

Gdzie:
Cieszyn Świetlicy Krytyki Politycznej \'\'Na Granicy\'\'

Kiedy:
23 listopada 2017 (czwartek) g. 17:00

Opis:

To drugie spotkanie z zaplanowanego cyklu: Co z Województwem Śląskim i Cieszynem za 15 lat? – wspólne obszary rozwoju.

Cieszyn to miasto, które sto lat temu miało niezwykle rozwiniętą prasę. Redaktorzy byli świadomi emocji swoich czytelników, a w obliczu szczególnych warunków politycznych celowo ważyli słowa. Jak jest dzisiaj? Podczas debaty MEDIA, WOLNOŚĆ, ODPOWIEDZIALNOŚĆ, w której udział wezmą wicenaczelna portalu oko.press Agata Szczęśniak oraz redaktor kwartalnika „Przekrój” Tomasz Stawiszyński, zastanowimy się nad tym, czy możliwa jest demokracja bez mediów publicznych. Czy lokalne media mają tu do odegrania jakąś szczególną rolę? Jak zmieniają się tradycyjne media wobec mediów społecznościowych? Czy jest niezależność mediów?

Prowadzenie: Joanna Wowrzeczka (Krytyka Polityczna, Uniwersytet Śląski)

Agata Szczęśniak–redaktorka, publicystka. Współzałożycielka i wieloletnia wicenaczelna Krytyki Politycznej. Pracowała w „Gazecie Wyborczej”.

Tomasz Stawiszyński - filozof, eseista, autor książki Potyczki z Freudem. Mity, pokusy i pułapki psychoterapii (2013 r.) Był m.in. redaktorem działu kultura w „Dzienniku” i szefem działu krajowego w „Newsweeku”; w TVP Kultura był gospodarzem Studia Alternatywnego i współgospodarzem Czytelni(2007–2011). W latach 2013–2016 prowadził w Polskim Radiu RDC autorski program Niedziela filozofów, czyli potyczki z życiem, od marca 2016 r. w Radiu TOK FM prowadzi Godzinę filozofów, Wieczór Radia TOK FM i Kwadrans filozofa. Redaktor i publicysta "Przekroju".

 

Kontakt z redkacją .