Kalendarz imprez

Wiadomości

Kontakt24

<

Musical: '' KOSMOS ''

Gdzie:
Cieszyn Teatr im. Adama Mickiewicza

Kiedy:
15 grudnia 2017 (piątek) g. 11:00

Opis:

O SPEKTAKLU SŁÓW KILKA…
Spektakl KOSMOS to daleka adaptacja filmu pt.: „Matki w mackach Marsa „
Nie słuchająca się matki młoda bohaterka o imieniu Sara wypowiada w złą godzinę, życzenie, że lepiej by jej było, gdyby matka znikła z jej życia. I tak się dzieje! Bowiem matkę naszej bohaterki porywają „Obcy”.„Ogarnij pokój! Wynieś śmieci! Zjedz brokuły! „- po cóż innego potrzebna jest matka, niż po to, żeby stale kazać nam robić coś, na co wcale nie mamy ochoty?!-uważa Sara. Czy zmieni zdanie, gdy jej matkę uprowadzają Kosmici? W końcu mamę ma wymagającą, lubiącą porządek, a to dla nastolatków duży problem!!! Czy Sara będzie chciała odzyskać swoją mamę, walcząc z całym „Kosmosem”?
Spektakl jest widowiskiem familijnym, ważnym zarówno dla rodzica, który może odnaleźć swoje popełniane błędy, młodzi widzowie z kolei uświadomią sobie, ważność posiadania rodziny, doceniając powiedzenie „Matkę ma się tylko jedną „ . Będą mieli Państwo okazje do doskonałej zabawy, oglądając mnóstwo gagów sytuacyjnych. Mamy nadzieję, że kostiumy oraz cała scenografia, zaczynając od talerzy satelitarnych kończąc na statku kosmicznym w połączeniu z multimedialną scenografią sprawią, że w grudniu 2017r na scenie cieszyńskiego teatru rzeczywiście zbudujemy kameralny, bo kameralny, ale jednak KOSMOS!!!
Podczas musicalu przyjrzymy się z bliska pracy Tajnego Ośrodka Monitorowania Obcego Pochodzenia, który ma ścisłe powiązania ze Strefą 51(z tą Strefa 51  )Wkrótce o istnieniu życia w kosmosie dowie się cały świat! Polska jako jedyny kraj odbierze bardzo czytelny sygnał z Kosmosu. Sygnał, który mówi – Nie jesteście sami!!!To co było hipotezą stanie się faktem!
Do zbadania całej sytuacji zostanie powołana Polska Ekspedycja Kosmiczna tzw. Team Brygada Galaxis – do misji specjalnych! A oto skład zespołu: Mr Rock, potocznie zwany Stalowy, będzie potrzebny, kiedy zrobi się naprawdę gorąco. Mr Rock nie pracuje bez astronauty żydowskiego pochodzenia Pana Arego SZTERNFELDA. Dalsza część załogi to detektyw Marek Oko oraz Panna Cyborg zwana Cykor. Lot zaplanowany jest na 14-15 grudnia 2017r. Będzie to lot naukowo – turystyczny. Takie połączenie misji naukowo – turystycznej ma uzasadnienie, nie tylko w budżecie, ale również ma za zadanie rozwinąć nową gałąź przemysłową jaką jest „SPACE ADVENTURES „. W charakterze turystek w kosmosie na scenie pojawią się Panie z zespołu PeDeBe jako Miss Galxis. To między innymi dla nich szykujemy lot jako nagrodę w konkursie piękności.


Na podróżujących Ziemian czyhają różne niebezpieczeństwa. Obcy grasują na odległych planetach. Pojawiają się Cyborgi, Androidy jak przystało na widowisko o klimacie science- fiction (odtwórcami tych ról będzie młodzieżowa grupa master) oraz sympatyczni mali mieszkańcy galaktyki zwani Zorgonami. Co wyniknie z takich spotkań, gdy nasz prom kosmiczny osiądzie na wybranej planecie? Czy spotkanie kosmitów z nimi będzie przyjazne? Jak nas odbiorą? Na te pytania odpowiemy już w grudniu w teatrze A.Mickiewicza.
Dowiadujemy się także, że Ziemia jest miejscem agresywnych ludzi, kultu pieniądza i… pośpiechu, może jest to odpowiedź na nurtujące pytanie: DLACZEGO KOSMICI SIĘ Z NAMI NIE KONTAKTUJĄ!
Kolejny raz będziemy mieli okazję podziwiać w zupełnie, „kosmicznych rolach „ : Krzysztofa Kaszturę, Krzysztofa Heroka, Cezarego Tomiczek. To już trzeci wspólny występ tego zespołu, który zaprezentował się po raz pierwszy na imprezie charytatywnej pt. „Bitwa na nogi”. Oczywiście to nie jedyni aktorzy, którzy zasilą szeregi tzw.grupy dorosłych aktorów. Na scenie wystąpi około 80 osób – aktorów i tancerzy w różnym wieku kreujących świetną muzyczną komedię. Do teatru zapraszamy nie tylko dzieci, ale i osoby starsze, które z całą pewnością znajdą powód do zachwytu i doświadczą dobrej kosmicznej rozrywki.

Kontakt z redkacją .