Kalendarz imprez

Wiadomości

Kontakt24

<

"Zupełnie inna Bajka" - spektakl

Gdzie:
Cieszyn Szpital Śląski

Kiedy:
20 czerwca 2017 (wtorek) g. 17:30

Opis:

Miłośnicy sztuki nie mogą przegapić tej komedii. Nietypową bajkę przedstawi młoda grupa teatralna „Scena Otwarta” działająca przy COK „Dom Narodowy”.
„Zupełnie inna Bajka” to tytuł sztuki teatralnej Johna Whitewooda, na którą zaprasza Szpital Śląski w Cieszynie, rozpocznie się 20 czerwca (wtorek) o godz. 17.30. Wydarzenie będzie miało miejsce w szpitalnej sali konferencyjnej (Pawilon Diagnostyczno – Zabiegowy), wstęp bezpłatny.

- Chciałoby się zapytać: „Dlaczego inna?” I chciałoby się udzielić odpowiedzi: „Przecież bajka, to bajka. Każda jest przypowieścią, której rozwiązanie prowadzi do wysnucia konkretnej nauki, morału.” A jednak... Komedia pod tym tytułem jest nietypowa, ponieważ została skierowana do dorosłych, co oznacza, że autor wyłamał się ze stereotypowego myślenia, iż głównymi odbiorcami tego gatunku powinny być dzieci – mówi Lucyna Krzanowska.

Pochodzący z Wielkiej Brytanii John Whitewood jest autorem kilkunastu sztuk wyemitowanych w latach siedemdziesiątych i osiemdziesiątych przez telewizję i radio BBC. W roku 1994 postanowił zostać nauczycielem języka angielskiego w Cieszynie. Wówczas poznał panią Lucynę Krzanowską, z którą zawarł związek małżeński. Oboje odkryli wspólną pasję i L. Krzanowska została tłumaczką jego sztuk na język polski. Od 2010 roku oboje współpracowali z grupą teatralną „Baj(k)arze, a od 2016 roku ze „Sceną Otwartą”. Grupa skupia aktorów - amatorów, z poświęceniem doskonalących swoje aktorskie umiejętności, po to by przekaz był dla widza przyjemnością i niezapomnianym przeżyciem artystycznym.

Serdecznie zapraszamy

Kontakt z redkacją .