Kalendarz imprez

Wiadomości

Kontakt24

<

50 DNI SKOCZOWA

Gdzie:
Skoczów

Kiedy:
16 czerwca 2017 (piątek) do 18 czerwca 2017 (niedziela)

Opis:

JUŻ TERAZ ZAPRASZAMY NA JUBILEUSZOWE
50 DNI SKOCZOWA
16 – 18 czerwca 2017


Od początku roku Skoczów świętuje swe 750-lecie. Kulminacyjnym punktem wspomnianych obchodów będą 50 Dni Skoczowa, które odbędą się 16 – 17 czerwca, tradycyjnie od piątku do niedzieli. Już teraz zapewniamy, że przez te trzy dni po prostu „…BĘDZIE ZABAWA, BĘDZIE SIĘ DZIAŁO I TYLKO NOCY BĘDZIE MAŁO!”

Świętowanie rozpoczniemy przemarszem barwnego korowodu dzieci i młodzieży szkolnej oraz odśpiewaniem utworu „Przez wodę koniczki”, stanowiącego miejski hejnał. Aby jubileusz smakował jeszcze pyszniej poczęstujemy uczestników zabawy 750 kawałkami tortu przygotowanego specjalnie z tej okazji. Następnie na estradzie swą artystyczna twarz zaprezentują szkoły i przedszkola skoczowskiej gminy, biorące udział w PRZEGLĄDZIE ARTYSTYCZNYM DZIECI I MŁODZIEŻY „MÓJ TALENT 2017”. Wieczorem wystąpi jedna z najpopularniejszych formacji pop-rockowych w Polsce – zespół „ŁZY”. Tuż po nich będzie okazja przypatrzeć się filmowej opowieści o niebie nad Skoczowem i tym samym poznać, jaki spektakl odgrywa się przez cały rok po zmroku nad naszymi głowami.
W sobotę pokarzemy efekty pracy dzieciaków uczestniczących w zajęciach filmu animowanego, odbywających się w Miejskim Centrum Kultury „Integrator”, zaprosimy na rynek słynne MINIONKI, które pobawią się z maluchami, a może i zatańczą z nimi zumbę. „Wyginać śmiało ciała” będą też dziewczyny ze skoczowskich formacji tanecznych. Oczywiście nie zabraknie tradycyjnego rzucania beretem! Na estradzie wybrzmią rock’n’rollowe hity w wykonaniu grupy „BUNGA BAND”, która pojawi się jako suport gwiazdy jubileuszowego święta miasta – zespołu „PIERSI”!
Ostatni dzień świętowania rozpoczniemy od upamiętnienia obchodów 500-lecia reformacji. Następnie, aby rozruszać gości wydarzenia, zaprosimy ich do wspólnej zumby. Chwilę później miejsce tańca zastąpi śpiew. Utalentowani skoczowianie i skoczowianki pokażą, że SKOCZÓW MA GŁOS! Po wspomnianym występie na estradzie zagości dobry humor w mistrzowskim wydaniu, wkomponowany w kabaretowy duet MARIANA OPANII I WIKTORA ZBOROWSKIEGO. Na zakończenie 50 Dni Skoczowa we wszystkim znanych przebojach zaprezentuje się RUDI SCHUBERTH. Pożegnamy się pokazami filmów z udziałem skoczowian (w piątek i sobotę część z nich także wyemitujemy), archiwizujących wspomnienia i przeżycia znanych mieszkańców miasta, które to dokumenty MCK „Integrator” zrealizowało wspólnie z Portalem Śląska Cieszyńskiego Ox.pl”.
Tradycyjnie podczas miejskiego świętowania nie zabraknie regionalnych pyszności przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich i nie tylko oraz bogatej oferty najróżniejszych stoisk handlowych. Pokarzemy też wystawę plenerową przypominającą nie tylko zdjęcia wykonane na pierwszym miejskim święcie, organizowanym z okazji 700-lecia Skoczowa. Dzieci będą miały okazję skorzystać z mini wesołego miasteczka, ulokowanego na Małym Rynku. Trzydniowe świętowanie zostanie uwiecznione również na filmie, który będzie rejestrowany podczas 50 Dni Skoczowa i… być może zaprezentowany za kolejne pół wieku w podobnych okolicznościach w cieniu Kaplicówki…

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!!

Organizator: MCK „Integrator”

Kontakt z redkacją .