Kalendarz imprez

Wiadomości

Kontakt24

<

Karnawał Bałkański, koncert- FANFARA TRANSYLVANIA

Gdzie:
Goleszów Etno Chata Topolej

Kiedy:
19 lutego 2017 (niedziela) g. 18:00

Opis:

FANFARA TRANSYLVANIA - jedna z najbardziej znanych bałkańskich orkiestr dętych zagra już wkrótce w Etno Chacie Topolej! Fanfara Transylvania to orkiestra rodowitych cygańskich muzyków z rumuńskiej wioski Cugir leżącej w malowniczej Transylwanii, kojarzonej na całym świecie z hrabią Draculą.

Członkowie Fanfar z Transylwanii, zgodnie z tradycjami romskiego grania, są braćmi lub kuzynami z licznych rodzin muzycznych. Większość twórczości zespołu to tradycyjne utwory przekazywane w tradycji mołdawskiej oraz saksońsko – transylwańskiej i siedmiogrodzkiej. W repertuarze koncertowym zespół posiada również utwory z filmów Emira Kusturicy, a także znane bałkańskie hity spopularyzowane w świecie przez Gorana Bregowicza.

Zespół często koncertuje poza swoim regionem i za granicą. Występował między innymi na słynnym festiwalu Sziget w Budapeszcie, TanzFolkFest w niemieckim Rudolsadt, w Grecji ( I Pireu w Atenach), czeskim festiwalu plenerowym Trutnov Open Air a także w Polsce na prestiżowym festiwalu muzyki folkowej EthnoPort w Poznaniu. Orkiestra Fanfara Transylvania występuje w składzie: Galan Nicolae (figorn), Galan Mihai – Rusalin (trumpet), Stoica Nicolae (trumpet), Dinga Roland (soprano), Roman Cristine (bariton horn), Batista Maricel (bariton horn), Dragomir Marius (tuba), Stoica Vasile (tuba) i Lupu Cornel (big drums/vocal)

BILETY : 30 ZŁ OD OSOBY


Kontakt z redkacją .