Kalendarz imprez

Wiadomości

Kontakt24

<

KONCERT KARNAWAŁOWY - ''Śpiewające fortepiany''

Gdzie:
Cieszyn Teatr Elektryczny ul. Mickiewicza 3

Kiedy:
09 lutego 2018 (piątek) g. 18:00

Opis:

„ŚPIEWAJĄCE FORTEPIANY - Koncertowo i z humorem” to przebojowy, rozśpiewany i roztańczony koncertowy show z udziałem znakomitego duetu fortepianowego Czesława Majewskiego i Janusza Tylmana oraz gwiazd popularnego programu telewizyjnego „Śpiewające fortepiany”.

Program koncertu tworzą ponadczasowe przeboje klasyki, operetki, musicalu i piosenki, m.in. „Bolero" M. Ravela, "Czardasz" V. Montiego, "Can-can" J. Offenbacha, „Taniec z szablami” A. Chaczaturiana, przeboje Johanna Straussa, Franza Lehára i Emmericha Kálmána, melodie światowych musicali jak „Skrzypek na dachu”, „Upiór w operze” oraz ponadczasowe ballady i utwory rozrywkowe.

Muzyczne przeboje w nowych oryginalnych aranżacjach, zaskakujące interpretacje, piękne głosy żywiołowy taniec i vis comica to niezaprzeczalne atuty tego koncertu.

Duet fortepianowy Czesław Majewski i Janusz Tylman mistrzowskie popisy instrumentalne okrasza jedynym w swoim rodzaju lekkim i humorystycznym słowem komentarza.

W koncercie towarzyszą mu muzycy wirtuozi: grający na instrumentach perkusyjnych - Wojciech Malina Kowalewski oraz królowa perkusji - Monika Szulińska, skrzypek - Tadeusz Melon, jazzman, multiinstrumentalista - Wiesław Wysocki (saksofon, klarnet, flet) i akordeonista – Dariusz Świnoga. Na scenie występują również znakomici soliści - sopranistka Joanna Stefańska-Matraszek i baryton Ireneusz Miczka. Energię i dynamikę koncertu podkreślają barwna i ekspresyjna choreografia w wykonaniu zespołu tanecznego.

Kontakt z redkacją .