Kalendarz imprez

Wiadomości

Kontakt24

<

Spektakl: Ostatni gasi światło

Gdzie:
Czeski-Cieszyn Cieszyńkie divadlo ul. Ostrawska 67

Kiedy:
05 października 2017 (czwartek) g. 17:30

Opis:

Pisany na zamówienie przez czeskiego autora Vojtěcha Štěpánka dramat według autorskiego konceptu Norberta Rakowskiego jest dość niecodzienną próbą teatralnej współpracy polsko-czeskiej. Najczęściej produkcje międzynarodowe ocierają się o teatr ruchu ze względu na większe możliwości realizacyjne i względną łatwość zrozumienia mowy ciała.

Realizatorzy opolskiego przedstawienia postanowili jednak stworzyć spektakl iście dramatyczny, grany przez zawodowych aktorów w języku czeskim, polskim i migowym (z napisami polskimi i czeskimi), nadając mu uniwersalny wymiar poprzez wspólny temat.

Artyści pytają, co naprawdę łączy ludzi. Czy to coś, co nie zdarza się w wypowiadanych słowach, ale poza nimi? To coś, co łączy nas wszystkich na najbardziej podstawowym poziomie, niezależnie od języka czy narodowości? Twórcy spektaklu twierdzą, że wszyscy, niezależnie od płci czy narodowości, zdajemy sobie sprawę, że naszym największym pragnieniem jest poczucie harmonii i zatopienie się wśród małych intymnych chwil, które nie potrzebują tłumacza.

Występują:
Kristýna Leichtová, Vojtěch Štěpánek, Jan Hofman (CZ),
Magdalena Maścianica, Michał Świtała, Bartosz Dziedzic,
Karol Kossakowski (PL)

Koncept, reżyseria i opr. muzyczne – Norbert Rakowski (PL)
Tekst dramatu – Vojtěch Štěpánek (CZ)
Kostiumy – Wanda Kowalska (PL)
Współpraca scenograficzna – Maria Jankowska, Wojciech Stefaniak (PL)

Kontakt z redkacją .