Kalendarz imprez

Wiadomości

Kontakt24

<

I Nadolziańskie SENIORALIA

Gdzie:
Cieszyn Rynek - inauguracja Senioraliów

Kiedy:
22 września 2017 (piątek) g. 12:00 do 30 września 2017 (sobota)

Opis:

W dniach 22 do 30 września 2017 r. odbędą się w Cieszynie I Nadolziańskie Senioralia. Inicjatorem wydarzenia jest Cieszyńska Rada Seniorów. Imprezę zainauguruje wspólne,
międzypokoleniowe śpiewanie na Rynku, a zakończy piknik w Browarze Zamkowym. Przez kilkanaście dni będzie można wziąć udział w wielu interesujących wydarzeniach i spotkaniach.

Cieszyńska Rada Seniorów została powołana w 2015 r., a jej głównym zadaniem jest integracja, wspieranie i reprezentowanie środowiska osób starszych – I Nadolziańskie Senioralia doskonale wpisują się w te działania. Bogaty i różnorodny program przypadnie do gustu zarówno amatorom aktywności fizycznej, jak i wydarzeń kulturalnych. Ważnym aspektem jest międzypokoleniowy charakter przedsięwzięcia.

3 sierpnia br. gmina Cieszyn przystąpiła do programu „Ogólnopolska Karta Seniora”.

Uroczysta inauguracja Cieszyńskiej Karty Seniora odbędzie się w ramach wydarzeń I Nadolziańskich Senioraliów. W związku z inauguracją Karty Burmistrz Ryszard Macura zwraca się z apelem do cieszyńskich przedsiębiorców o wsparcie tej jakże ważnej inicjatywy i przystąpienie jak najliczniej do programu: „Aktywna, wypełniona zajęciami i wyzwaniami jesień życia może przyczynić się do poprawy zdrowia i jakości życia seniorów. Każdy z nas kiedyś nim będzie, dlatego postarajmy się wszyscy sprawić, by starszy wiek nie był dla nikogo barierą.”

Organizatorami I Nadolziańskich Senioraliów są: Cieszyńska Rada Seniorów, Burmistrz Miasta Cieszyna Ryszard Macura wraz z Cieszyńskim Ośrodkiem Kultury „Dom Narodowy”, Uniwersytet Trzeciego Wieku, Polski Związek Emerytów i Rencistów oddział w Cieszynie oraz Osiedlowe Centrum Kultury i Rekreacji. 

Kontakt z redkacją .