Kalendarz imprez

Wiadomości

Kontakt24

<

Pokaz filmu "Łowcy Miodu"

Gdzie:
Górki Wielkie CKiS \''Dwór Kossaków\''

Kiedy:
09 września 2017 (sobota) g. 17:00

Opis:

Centrum Kultury i Sztuki „Dwór Kossaków” (Górki Wielkie, ul. Stary Dwór 4)
Wstęp wolny.


Zapraszamy na pokaz niezwykłego, polskiego filmu dokumentalnego, który w 2016 roku otrzymał Panda Award na festiwalu Wildscreen w Bristolu – nagrodę zwaną „zielonym Oscarem”.


Jest to pierwszy polski pełnometrażowy i wysokobudżetowy film przyrodniczy, wykorzystujący najnowsze zdobycze techniki do ukazania życia pszczół.

Łowcy Miodu to film dokumentalny autorstwa Krystiana Matyska, w którym znana aktorka (Magdalena Popławka) wraz z ekipą filmową, podąża poprzez Europę i Azję w poszukiwaniu odpowiedzi na bardzo trudne pytanie: Czy możliwe jest uratowanie pszczół przed zagładą? W filmie przedstawionych jest kilka historii, które mają zobrazować widzowi świat pszczół, sposoby pszczelarzenia i zagrożenia z tym związane. Dzięki temu można poznać przedsięwzięcia podejmowane przez nowoczesnych wielkomiejskich pszczelarzy, baszkirskich odnowicieli średniowiecznych technik bartniczych oraz nepalskich kontynuatorów starodawnych tradycji zbierackich.

Wśród person występujących w filmie Krystiana Matyska są m.in. aktywiści działajacy na rzecz pszczół, a wśród nich: Kamil Baj (pracownik korporacji zajmujący się ok. 100 rodzin pszczelich w Warszawie, Trójmieście i Katowicach), Adam Kolator (leśnik, bartnik z Puszczy Augustowskiej) oraz Maria Gembala (hodowca matek pszczelich).

Dzięki wykorzystaniu w fimie specjalistycznej kamery Phantom, umożliwiającej krecenie nawet 500.000 klatek na sekundę, widzowie mają możliwość zapoznać się z pracą pszczół wewnątrz i na zewnątrz ula, ukazując doskonale zorganizowaną i silnie zhierarchizowaną pszczelą społeczność.

Zapraszamy!

Kontakt z redkacją .