Kalendarz imprez

Wiadomości

Kontakt24

<

Rodzinny Rajd Rowerowy

Gdzie:
Pozostałe Czechowice - Dziedzice

Kiedy:
03 września 2017 (niedziela) g. 10:00

Opis:

Czechowicki Piknik rowerowy to zabawa w stylu jazdy na orientację. Nie ma wspólnego startu a każdy uczestnik startuje indywidualnie z dowolnie wybranego miejsca. Uczestnicy muszą stawić się w 6 obowiązkowych punktach kontrolnych. Czas rozpoczęcia oraz sposób dotarcia do punktów zależy wyłącznie od uczestników( organizator określa godziny funkcjonowania punktów kontrolnych).

Dla osób, które nie znają miasta została przygotowana sugerowana trasa przejazdu. Miejscem zakończenia imprezy będzie Park Miejski- ul. Sienkiewicza. Po wstawieniu się na mecie Pikniku na uczestników będzie czekał ciepły posiłek oraz dodatkowe propozycje m.in. wypieki przygotowane przez Koło Gospodyń Wiejskich "Zabrzeżanki", malowanie twarzy dla dzieci, kawa z palarni kawy "Proper" , sery owcze - oscypki , wata cukrowa i popcorn, propozycje z grilla od restauracji Kalendarium. Swoje precjoza wystawi grupa rękodzieła z Miejskiego Domu Kultury.

Zapisy przyjmowane są w recepcji stadionu MOSiR ul. Legionów 145 w godzinach 7.00-20.00 od poniedziałku do piątku oraz w dniu Pikniku w godzinach 9.00-9.30. Opłata startowa wynosi 20 zł od uczestnika. W kwocie opłaty startowej, organizator zapewnia koszulkę, regulamin pikniku, posiłek, sugerowaną trasę przejazdu, obsługę techniczną, obsługę medyczną, ubezpieczenie NW oraz atrakcje.

Osoby przybywające na metę przywita Maja Konarska ze swoją strefą stretchingu w której będzie można rozciągnąć mięśnie po trasie rowerowej.

O godzinie 14.00 przed sceną rozpocznie się pierwszy z trzech pokazów Bike Trial Show.

Po pokazie odbędzie się Quiz na temat wiedzy o Gminie Czechowice-Dziedzice. Następnie na scenie przywitamy zespół Audio Cases, który umili czas uczestnikom Pikniku. Ok. godz. 15.00 zostaną przeprowadzone konkursy przez Rowerową Akademię Juniora. Po zakończeniu konkursów drugi raz wystąpi zespół Audio Cases. Ok. godziny 16 zostaną wręczone nagrody dla najstarszego i najmłodszego uczestnika Pikniku oraz dla najliczniejszej rodziny. Od 16.30 do 18.00 o atrakcje zadba Rowerowa Akademia Juniora.

Zespół Audio Cases gra na rzecz Stowarzyszenia Widzę Inaczej. Podczas koncertu odbędzie się zbiórka publiczna. Całkowity dochód zostanie przeznaczony na zakup tandemu - roweru, który Stowarzyszenie będzie bezpłatnie udostępniało osobom z dysfunkcją wzroku. Hojni darczyńcy mogą liczyć na upominek w postaci płyty Audio Cases. Sponsorem wydania płyty jest Piekarnia-Cukiernia Tysia z Bestwiny.

Kontakt z redkacją .