Kalendarz imprez

Wiadomości

Kontakt24

<

30. Międzynarodowy Studencki Festiwal Folklorystyczny

Gdzie:
Cieszyn

Kiedy:
26 sierpnia 2017 (sobota) do 03 września 2017 (niedziela)

Opis:

Tegoroczna 30 edycja największego wydarzenia folklorystycznego na Śląsku rozpocznie się 26 sierpnia i potrwa do 3 września 2017 r. W każdej edycji festiwalu bierze udział ponad 400 artystów z całego świata, którzy przez dziesięć sierpniowych dni prezentują folklor swoich regionów.

Każdy z występów cechuje autentyczność strojów, śpiewu i tańca. Podczas festiwalu mieliśmy okazję podziwiać wykonawców między innymi z: Indonezji, Meksyku, Indii, Niemiec, Węgier, Kenii, Litwy, Rosji, Turcji, Malezji, Portugalii, Hiszpanii, Macedonii, Włoch, Grecji, Cypru i Czech, Beninu.

W całej historii festiwalu odwiedziło nasz region 300 zespołów. Festiwal to także aktywność na ulicach naszych miast – w jego ramach odbywają się liczne korowody ulicami miasta, występy plenerowe, koncerty w rozmaitych przestrzeniach miejskich. Festiwal ma stałe miejsce w kalendarium CIOFF (Międzynarodowa Rada Organizatorów Festiwali Folkloru i Sztuki Tradycyjnej, działająca pod auspicjami UNESCO), ale jako jedyny przygotowywany jest przez środowisko akademickie.

Dzięki festiwalowi cały region na kilka dni staje się centrum zainteresowania nie tylko fanów folkloru z całego świata, ale także turystów i mieszkańców miast ościennych. Goście mogą poznać wówczas gospodarzy z jak najlepszej strony. W ciągu 30 edycji festiwalu zobaczyło nas ok. 100 000 widzów.

Kontakt z redkacją .