Kalendarz imprez

Kwiecień 2018
P W Ś C P S N
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            

Wiadomości

Kontakt24

<

Wakacje z GOK-iem

Gdzie:
Hażlach

Kiedy:
03 lipca 2017 (poniedziałek) do 11 sierpnia 2017 (piątek)

Opis:

Pełne atrakcji i niespodzianek będą wakacje, jakie przygotowuje dla dzieci Gminny Ośrodek Kultury w Hażlachu. Przez dwa miesiące uczestnicy będą jeździć na wycieczki, uczestniczyć w warsztatach i wspólnie realizować szereg interesujących przedsięwzięć.

Pierwszy turnus: „Podróże w czasie i przestrzeni”
3 lipca startuje pierwszy dwutygodniowy turnus wakacji. Dzieci wyjadą na wycieczkę do Pszczyny, obejrzą ogrody Kapiasa w Goczałkowicach, odwiedzą stację kosmiczną w Sopotni Wielkiej i wybiorą się na górską wyprawę na Kubalonkę. Będą uczyły się pieczenia chleba na zakwasie i ozdobią zabawki jakimi bawiły się ich babcie. Nie zabraknie także letniej wyprawy na basen. Turnus zakończy się w piątek 14 lipca wspólnym szukaniem skarbu. Uczestnicy będą mieli zapewniony jeden posiłek w ciągu dnia, transport i wstępy do poszczególnych miejsc, a także opiekę instruktorów. Koszt – 250 zł.


Drugi turnus: „W zdrowym ciele zdrowy duch”
31 lipca rozpoczyna się drugi dwutygodniowy turnus wakacji, w czasie którego stawiamy na harmonijny rozwój młodego człowieka. W Centrum Edukacji Technicznej dzieci dowiedzą się skąd się bierze wiatr, czym jest elektrownia wodna i jak wygląda skafander amerykańskiego astronauty NASA. Wyjadą do egzotycznego ogrodu botanicznego w Sosnowcu i odwiedzą Zabytkową Kopalnię Srebra w Tarnowskich Górach. Jeśli pogoda dopisze pojedziemy także na górską wycieczkę na Szyndzielnię. Finał to całodzienna wyprawa do leśnego zoo w Żlinie w Czechach. W czasie turnusu będą wyjazdy na basen, a także zajęcia na miejscu w filii GOK w Pogwizdowie. Turnus zakończy się 11 sierpnia. W cenie 250 zł wliczono jeden posiłek, transport i wstępy do poszczególnych miejsc, a także opiekę instruktorów.


Zajęcia w Brzezówce
Poza płatnymi turnusami wakacyjnymi drzwi filii GOK będą szeroko otwarte dla każdego w drugiej połowie lipca i sierpnia. Zajęcia będą realizowane w zależności od ilości dzieci w Kończycach Wielkich, Pogwizdowie i Zamarskach. Po raz pierwszym chcemy także uruchomić grupę w Brzezówce, gdzie spotkania odbywałyby się w Domu Wiejskim przy ul. Jagodowej 3. Zaplanowano szereg zajęć sportowych, kulinarnych, warsztatowych. Będą również wyjazdy na basen oraz dodatkowe wycieczki dla zainteresowanych osób.

Zapisy
Na pierwszy turnus (03-14.07) zapisy przyjmowane będą do 23 czerwca, a na drugi turnus (31.07-11.08) do 21 lipca. Liczy się kolejność zgłoszeń. Zapisy będą obowiązywać także na turnusy bezpłatne. Zależy nam, by jak najlepiej przygotować zajęcia adresowane do konkretnej grupy dzieci.
Formularze zgłoszeniowe (dostępne na stronie www.gokhazlach.pl) przyjmowane są w GOK Hażlach, ul. Główna 37, tel. 33 856 97 68 lub mailowo gok@hazlach.pl

Kontakt z redkacją .